Najmodniejsze okna wzbogacające wnętrze biura lub domu

Data publikacji

Okna są jednymi z najważniejszych elementów każdego domu. Najważniejszą ich funkcją jest wpuszczanie naturalnego światła do wnętrza, jednakże pełnią one także funkcje dekoracyjną. Ważne, by wybrać odpowiednie i dobre jakościowo okna, które doskonale wpasują się w każde cztery kąty. Poniżej aktualny trend na okna w mieszkaniu najczęściej wybierany przez konsumentów.

Okna są jednymi z najważniejszych elementów każdego biura czy biura. Najważniejszą ich funkcją jest wpuszczanie naturalnego światła do wnętrza, jednakże pełnią one także funkcje dekoracyjną. Ważne, by wybrać odpowiednie i dobre jakościowo okna, które doskonale wpasują się w każde cztery kąty. Poniżej aktualny trend na okna w mieszkaniu najczęściej wybierany przez konsumentów.

Ekologiczne okna „zero -waste”

W dzisiejszych czasach w cieniu grożącej katastrofy ekologicznej, okna „zero-waste” stały się jednymi z najczęściej kupowanych okien do domów. Zwiększona świadomość społeczna na temat zaśmiecenia środowiska zwiększyła popyt na okna wykonane z materiałów bardziej izolujących ciepło w domu. Przyczynia się to do ogromnej energooszczędności, tak ważnej w kierunku dbania o planetę. Takie okna można znaleźć także w dostępnych cenach, co jest zaskoczeniem dla wielu osób, myślących, że za słowem „eko” stoi wielocyfrowa wartość. Do pewnego czasu tak było, jednakże wraz z rozwojem techniki i zastosowaniem bardziej innowacyjnych rozwiązań, produkcja produktów ekologicznych wcale nie generuje za sobą ogromnych kosztów – wręcz przeciwnie. Okna Gdynia często wskazują rozwiązania typu „zero-waste”.

Kolory okien

Również w kolorach widać inspirację ruchem zero-waste. Plastikowe białe okna już dawno odeszły w zapomnienie. Najmodniejszymi barwami w tym sezonie okazują się kolory zaczerpnięte z natury. Przykładem może być zieleń – kolor żywiołu ziemi, ale także trawy, drzew i lasu. Barwa ta kojarzy się ze spokojem, wyważeniem, równowagą, ale także twardym stąpaniem po gruncie. Modny okazuje się także brąz, szarość i beż. Są to kolory pasujące do minimalistycznych wnętrz, przepełnionych harmonią i spokojem. Dodatkowo użycie takich kolorów jest świetnym zabezpieczeniem na lata, gdyż natura jest modna od zawsze i z pewnością pozostaną trendem na długie lata. Okna drewniane Gdańsk także okazują się świetnym naturalnym wyborem.

Podsumowując, najczęściej wybierane kolory okien to:

  • brąz,
  • biel,
  • odcienie szarości,
  • zieleń,
  • beż,
  • incydentalnie czerń.

Kształty okien

W większości panuje zasada „im większe tym lepsze”. W dzisiejszych czasach furorę robią ogromne okna wypełniające duży procent powierzchni ściany – tak zwane okna panoramiczne. Takie okna wpływają na ilość wpadającego światła słonecznego, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. W erze dbania o zdrowie psychiczne taki aspekt może okazać się kluczowy dla konsumenta przy wyborze okien. Warto o tym pomyśleć przed zamknięciem się w czterech ścianach w ciemności. Wśród najczęściej wybieranych okien dominują oczywiście kształty prostokątne. Jednakże nie brakuje fikuśnych okrągłych, rodem z morskiej wyprawy. Takie najczęściej umieszczane są w łazienkach, w różnych rozmiarach. Niestandardowe okna Gdańsk służą najczęściej do oddania konkretnego stylu mieszkania. Jednakże mimo wszystko najbardziej elastyczny może okazać się wybór klasycznych czterokątnych okien. 

Okna powinny być otwarte na przestrzeń, przez co już dawno rezygnowano z grubych ram okiennych. Zastępują je proste ramki w wyżej wymienionych barwach. Modne są także przeszklenia, które najczęściej wykorzystują okna aluminiowe Gdańsk. Najczęściej otwiera się je za pomocą drzwi przesuwnych.

Smart okna

W czasach wzrastającego rozwoju technologicznego wygodnym i innowacyjnym rozwiązaniem są okna typu smart. Często sterowalne przy użyciu pilota czy aplikacji mobilnej. Takie okno idealnie wchodzi w skład smart-domu, dzięki czemu można nim zarządzać z każdego miejsca. Problem niedomkniętego okna podczas nieobecności domownika już nikogo nie dotyczy. Są one w przystępnych cenach, niejednokrotnie adekwatnych do jakości.

Kolejne artykuły